Ознака: Бундес-лигата

Бундес-лигата го трасира патот за играње во новата сезона

Стандардизирани системи за вентилација, регулативи за безбеден влез и излез за гледачите, заштита од инфекција, се само неколку точки што клубовите треба да ги...

Бундес-лигата веќе разработува концепт за играње пред публика

Сите планови за играње мечеви пред гледачи во сезоната 2020/2021 треба да ги имаат предвид условите на стадионите и ширењето на коронавирусот на локалното...

Бундес-лигата бара начини како да игра пред публика

РАКОМЕТ - ГЕРМАНИЈА Секоја недела ни е важна, вели извршниот директор на Бундес-лигата, Франк Бомен Присуство на публиката е нешто кон кое сите се стремат, дилемата...

Ерлинг Халанд погоди во последната секунда

Катстрофално попладне имаа тимовите кои беа домаќни во 31 коло во Бундес лигата. На пет натпревари домашните тимови освоија само еден бод. Борусија Дортмунд со...

Рестартирањето на Бундес-лигата е успешна фудбалска приказна?

Фудбалот, пак, не се промени многу. По бавниот почеток, темпото на играта се зголеми на ниво блиску до она во февруари и во март....

Дувњак прогласен за најдобар ракометар во Бундес-лигата

Според гласовите на тренерите, навивачите и директорите на клубовите во германската ракометна Бундес-лига, капитенот на хрватската ракометна репрезентација и капитен на Кил, Домагој Дувњак,...

Бундес-лигата ќе биде најголемиот трансфер-пазар летово?

Во Бундес-лигата има млади играчи што редовно играат и со тоа стекнуваат неопходно искуство. Таму имате момчиња на 22 години со над 100 одиграни...

Бундес-лигата очекува една милијарда ТВ-гледачи

Викендов натпреварите од германското првенство ќе се пренесуваат во живо во Европа, потоа во Кина, Индија, Бразил, Јапонија, Мексико... Викендов очите на спортскиот свет ќе...

Бундес-лигата ќе крахира ако не продолжат мечевите

Ако нема мечеви во наредните неколку месеци ќе ја нема лигата каква што ја знаеме. Сега станува збор за спас на фудбалот, изјави Вацке,...

Бундес-лигата го одреди 16 мај за продолжување на сезоната

РАКОМЕТ Плановите за продолжување на сезоната во ракометната Бундес-лига стануваат сѐ поконкретни. Извршниот директор на лигата, Френк Боман, изјави дека лигата мора да продолжи и...