Ознака: Бундеслига

Неисполнетиот сон во Барса го испрати на позајмица во Баерн

Бразилецот Фелипе Кутињо (27) следната сезона ќе ја помине на позајмица во Баерн Минхен, откако раководството на Барселона одлучи дека оваа година за бразилскиот...

Технологијата е иднината на фудбалот

Пред почетокот на новата сезона во германската Бундеслига, тренерот на фудбалерите на Аугсбург, Мартин Шмид, ги подготвува своите играчи со помош на најновите технолошки...