Ознака: булевар Србија

Воз прегази маж кај надвозникот на булевар „Србија“

Триесетиедногодишен скопјанец загина откако во него удри воз на железничката пруга пред надвозникот на бул. „Србија“. Според информациите, возот сообраќал на релација Битола –...

Крстосницата на булеварот Србија со булеварот Борис Трајковски утре ќе биде...

Поради најавен протест на група граѓани со блокирање крстосница на булеварот Србија со булеварот Борис Трајковски, утре од 7 часот сообраќајот ќе биде пренасочен...