14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 15:56

Ознака: будистички храм

Се сруши будистички храм во Камбоџа

Најмалку три лица загинаа, а 13 се повредени кога се сруши будистички храм во изградба во Камбоџа. Несреќата се случи во Сием Рип, познат по...