Ознака: будење

Медицински совети – Будењето со музика ќе ви помогне да се...

Австралиските истражувачи велат дека видот на алармот што го користите може да влијае на тоа колку лесно ќе се разбудите. Повеќе остри тонови може...

Кинески танцов театар гостува со „Будење“

Утревечер, во 20 часот, во Македонскиот народен театар, ќе гостува кинескиот танцов театар „Гуангдонг сонг енд денс“ со изведба на модерниот танц насловен „Будење“...

Ново будење на Европа?

Зборувајќи пред повеќе од 250 француски дипломати и пратеници во Париз, Макрон предупреди дека ЕУ не смее повеќе да зависи од Америка, кога станува...