38.8 C
Skopje
31.7.2021 - 18:02

Ознака: бугарско знаме

Обвинителството отвори предмет за палењето на бугарското знаме

Основното јавно обвинителство Струга отвори предмет по допрен глас во врска со написите во одредени медиуми дека за време на одржувањето на Вевчанскиот карневал...

Општина Вевчани го осуди палењето на знамето на Бугарија

Општина Вевчани најостро го осудува чинот на палење на знамето на Бугарија за време на карневалот во Вевчани, соопшти градоначалникот Сашо Јанкоски. Според него,...

Пендаровски го осуди палењето на бугарското знаме

Палењето на знамето на Република Бугарија за време на карневалот во Вевчани е недопустливо и за осуда. Меѓу соседите е неопходно градење на доверба,...