19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 3:15

Ознака: бугарски книги

Захариева: Протестна нота до Министерството за надворешни работи на Македонија

Амбасадата на Република Бугарија во Скопје испрати протестна нота до Министерството за надворешни работи на Македонија за одлуката на царинските органи на граничниот премин...