13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:34

Ознака: Брус Вилис

Семјуел Л. Џексон и Брус Вилис во трилерот „Стакло“

Долгоочекуваниот трилер-хорор „Стакло“ доби нов трејлер, кој ветува одлична филмска приказна со извонредните глумци: Семјуел Л. Џексон, Брус Вилис и Џејмс Меквој. „Стакло“ е ново...

„Умри машки“ го менува името, но не и главниот глумец

Во најновото продолжение на серијалот „Умри машки“, на главниот глумец Брус Вилис повторно му е доверена улогата на баксузниот полицаец Џон Меклејн, а приказната...

Брус Вилис го продаде станот во Њујорк за 17,75 милиони долари

Американскиот актер Брус Вилис и неговата сопруга Ема го продадоа својот луксузен стан во Њујорк со поглед на Централ парк за 17,75 милиони долари. Како...