5.7 C
Skopje
10.12.2019 - 21:18

Ознака: бројчаник

Бројчаникот (новчаникот) на СЈО

Објаснувањата дека сѐ било според закон или споредбите дека и пратениците земале слични суми преку патни трошоци се невидена дрскост и навреда за јавноста....

Бошњаковски: Бројчаникот е донација од Зоран Заев

Запазени се процедурите и постапките при поставувањето на бројчаникот на Триумфалната порта којшто е донација од премиерот Зоран Заев, изјави денеска владиниот портпарол Миле...

Почна поставувањето на бројчаникот на Порта Македонија

Доцна синоќа на Порта Македонија во центарот на Скопје почна поставувањето на бројчаникот на кој, според најавите, ќе се покажува како украдените пари од...

Заев: Наскоро ќе биде поставен бројчаникот на Порта Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека наскоро ќе биде поставен бројчаникот на Порта Македонија во Скопје, кој треба да покажува колку од украдените пари...