Ознака: брод со бисери

Документарниот филм „Брод со бисери“ премиерно прикажан во Кинотека

Во киното под ведро небо „Мирно лето“ во Кинотека, вчеравечер се одржа премиерата на филмот „Брод со Бисери“ кој отвори ново поглавје во филмската...