22.8 C
Skopje
12.6.2021 - 21:32

Ознака: брод „Ареса“

Црногорци уапсени со пет тони кокаин на брод во Венецуела

На бродот „Ареса“ во Венецуела се запленети еден тон, а потоа уште четири тони кокаин и уапсени се црногорски државјани, соопшти црногорската полиција. Како што...