-4.2 C
Skopje
1.12.2021 - 5:09

Ознака: брка

Ливерпул брка сопствен и рекорд на Манчестер јунајтед

Ливерпул ја забележа 24-та победа во 25-то коло од англиската фудбалска Премиер-лига (има само едно реми сезонава), совладувајќи го Саутемптон на стадионот „Енфилд“ со...

Бесперспективноста ги брка младите од државата

Повеќето истражувања чии резултати беа соопштени деновиве покажуваат дека македонската младина перспективата ја гледа надвор од границите, бидејќи не очекува промена на состојбите во земјава...

Минималецот ги брка работниците

Има огромна одбивност од работниците кон нископлатените работни позиции, особено во трудоинтензивните дејности, како што се текстилната, преработувачката и кожарската индустрија, што и не...