8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 8:31

Ознака: Британците

Половина од Британците веруваат во вонземјани

Долго очекуваната публикација на американскиот владин „извештај за неидентификувани летечки објекти (НЛО)“ претставен на крајот на јуни годинава не ги надмина очекувањата на оние...

Електричните автомобили најпосакувани кај Британците

Главниот извршен директор на британското Друштво на автомобилски производители и трговци (СММТ), Мајк Хоус, излезе со реакција на најновите бројки на регистрирани автомобили во...