Ознака: британско кралско семејство

Принцот Ендрју обвинет за сексуално злоставување

Вирџинија Робертс Џефри, една од наводните жртви на Џефри Епстајн, поднесе тужба против британскиот принц Ендрју до федералниот суд во Њујорк, изјави нејзиниот адвокат...

Кралското семејство се прости од принцот Филип

Британскиот принцип Филип денеска беше погребан во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор, на интимна церемонија во тесен круг на роднини, во согласност со...

Принцот Филип останува во болница по операцијата на срцето

Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, беше опериран и ќе остане во болница. Британските медиуми наведуваат дека принцот бил подложен на интервенција на...

Принцезата Дијана повторно во центарот на вниманието, поради старо-нов скандал

Авторка: Сесилија Родригез Форбс Поминаа 25 години од неславното интервју на „Би-би-си“, кое го разоткри пропаднатиот брак на принцезата Дијана и принцот Чарлс и го разбесни...

Пандемијата ја натера кралицата Елизабета да штеди

Британската кралица Елизабета Втора и нејзиното семејство се соочуваат со загуба од 35 милиони фунти поради пандемијата на коронавирус, делумно поради намалениот број туристи,...

Принцот Чарлс сè уште ги финансира Меган и Хари?

Меган Маркл и принцот Хари сè уште добиваат повеќе од два и пол милиони евра годишно од принцот од Велс, пишува „Експрес“ повикувајќи се...

Кралицата Елизабета тажна што нема да го види внукот Арчи

Кралицата Елизабета Втора е многу тажна бидејќи Меган Маркл нема го донесе синот Арчи, неделава од Канада, за да му се придружи на принцот...

Безусловната љубов на принцезата Дијана кон синовите откриена во досега невидено...

Пол Бурел, поранешен батлер на трагично загинатата принцеза Дијана, објави досега невидено писмо, во кое таа отворено изразува безусловна љубов кон нејзините синови, принцот...

Принцот Филип имал сообраќајна несреќа

Принцот Филип, 97-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета Втора, имаше сообраќајна несреќа во близина на имотот Сандрингам, источно во Англија, но не е повреден,...

Принцот Чарлс танцува подобро од Тереза Меј

Британскиот принц Чарлс учествуваше во традиционален танц во текот на неговата посета во Гана. Тој ја прифати поканата на домаќините, од кои на подарок доби инструмент...