15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 16:09

Ознака: Британски фармер

Британски фармер на 84 години стана јутјубер

Британецот Џон Батлер е бивш фармер, кој на 84 години стана јутјубер и сега има 120.000 следбеници. Многумина му се благодарни на советите во...