Ознака: Британските

Русија Москва ги отфрла обвинувањата на британските власти

Министерството за надворешни работи на Русија ги оквалификува како дезинформација и провокација тврдењата на британското МНР дека Москва има намера во Украина да доведе...

Британските музичари се жалат на лоши услови за гостувања ...

Музичките sвезди од Велика Британија, вклучувајќи ги сер Елтон Џон и членовите на групата „Редиохед“, вршат притисок врз Владата да ги реши проблемите за...