Ознака: брисел

Димитров и Османи во работна посета на Брисел

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи, од утре ќе престојуваат во работна посета на...

Протести во Брисел – запалена полициска станица и нападнато возилото на...

Во Брисел за време на протестите поради смртта на младо момче од африканско потекло, кој починал во притвор, избија немири помеѓу демонстрантите и полицијата....

Ремек-дело откриено во градското собрание во Брисел

Стручни лица утврдиле дека сликата, која била изложена во собранието шеесетина години, всушност, е најстарата верзија на најпознатото дело на фламанскиот барокен сликар Жак...

Огледалото на Брисел

Многу неправди, уцени, притисоци, условувања се преломија изминативе години врз грбот на Македонија. Европската Унија мора да се замисли додека се огледува пред сопственото...

Рибарските права и извозот камен на сопнување меѓу Брисел и Лондон

Разговорите за брегзит пред разврска Британскиот премиер Борис Џонсон и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лејен деновиве треба да се сретнат во Брисел...

Шегите за диктаторот го прикрија раздорот во срцето на Европа

Кога Жан-Клод Јункер го забележа унгарскиот премиер Виктор Орбан на почетокот на самитот на ЕУ во 2015 година, тој го поздрави со пријателско ракување...

Падот на основачот на Фидеш: Од мегафон на Орбан до учесник...

Јозеф Сајер му беше близок соработник на унгарскиот премиер на патот од дисидентство до десничарски популизам Авторка: Лили Бајер Политико Како што се прошири веста дека еден...

Унгарскиот заштитник на семејните вредности фатен во секс-скандал во Брисел

Унгарскиот европратеник Јозеф Сајер (59) од десничарската партија на Виктор Орбан, Фидеш, во петокот бил фатен при обид за бегство по полициска рација во...

Кремљ го дисциплинира Брисел?

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, предупреди дека Москва би можела да го прекине контактот со ЕУ во целост на одреден период поради...

Брисел се снабдува со дополнителни дози „ремдесивир“

Европската комисија објави дека постигнала договор со американската компанија „Гилијад“ за набавка на дополнителни дози за лекување на речиси 3.400 пациенти со лекoт „ремдесивир“. Во...

That Time I Got Reincarnated as a Slime (https://animefreak.ws/m/MRpj) Episode 24 at website https://animefreak.ws one piece animefreak

SK8 the Infinity (https://gogoanime.be/m/GpRr) Episode 2 at website https://gogoanime.be gogoanime pro