16.1 C
Skopje
21.8.2019 - 7:42

Ознака: брисел

Стари препораки во новата европска политика за Балканот!

Во овој момент е тешко да се прогнозира каква ќе биде политиката на новите органи на ЕУ кон Западен Балкан, но треба да се...

Вистинскиот Јоханес и лажниот Хан

Jоханес Хан во Македонија, пратенички прашања, акциски план против лажни вести - три важни настани, но сепак мноштво дилеми. Вистински ли се случките или...

Брисел не сака да биде лабораториски глушец за 5Г-технологијата

Политико Воведувањето на 5Г мрежата во Брисел доцни поради загриженоста дека мобилните телефони предизвикуваат рак, а науката не може да го докаже спротивното. Оливие Галан, портпаролот...

Досието „Македонија“ пред новите челници во Брисел

Досието за Македонија, кое веќе предолго време го шетаат низ бирократските лавиринти, собирајќи притоа нови услови, директиви, регулативи, според едни може, а според други...

Европските лидери во ќор-сокак

Европските лидери синоќа го прекинаа работниот состанок во Брисел, за повторно да извршат консултации со претседавачот, Доналд Туск. Работната вечера на ЕУ лидерите почна со...

Европската Унија ќе одржи вонреден самит за именување на најважните функционери

Лидерите на ЕУ вечерва во Брисел ќе се состанат на вонреден самит, со цел да го продолжат со процесот за именување на функционери на...

Шекеринска во Брисел на состаноци посветени на буџетирањето на одбраната и...

Министерскиот состанок на Северноатлантскиот совет на Алијансата на кој учествува министерката за одбрана Радмила Шекеринска, продолжи денеска со две сесии, посветени на буџетирањето на...

Шекеринска на состанок на Северноатлантскиот совет во Брисел

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, вчера и денес во Брисел учествува на министерски состаноци на Северноатлантскиот совет на ниво министри за одбрана, втор пат...

Шекеринска на средба со министри за одбрана во Брисел

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на министерски состаноци на Северноатлантскиот совет на Алијансата. Ова е второ...

Шекеринска на состанокот на Северноатлантскиот совет на НАТО во Брисел

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, од денеска во Брисел, во седиштето на НАТО учествува на дводневниот состанокот на Северноатлантскиот совет, на ниво министри за...