27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 18:59

Ознака: „Брилијантните 11“

„Брилијантните 11“ што ќе го пропуштат ЕП поради повреди

На мечевите од првото коло на Европското првенство (ЕП) веќе се истакнаа некои фудбалери, како Белгиецот Ромелу Лукаку, кој постигна два гола, потоа Италијанците...