Ознака: Брижит Макрон

Меланија Трамп ѝ упати поддршка на Брижит Макрон

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера изразила сочувство за лицата кои ги загубија животите поради ковид-19 во Франција, преку телефонски повик до француската...

Бакнежот на Меланија Трамп и Џастин Трудо го „стопи“ самитот Г7

Наспроти геополитичките, викендов беа забележани големи „љубовни тензии“ за време на самитот Г7 во Бијариц, Франција, откако неколку фотографии објавени на Интернет ги разгореа...