24.8 C
Skopje
23.6.2021 - 0:53

Ознака: брзо возење

Казнети 60 возачи за брзо возење на територија на Куманово

Денеска во периодот од 14 до 20 часот на подрачјето на Куманово спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило...

Изречени 192 сообраќајни мерки во Скопје, 31 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

Од 189 казни на скопските улици, 58 биле за брзо возење

Полицијата во Скопје, вчера, во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот изрече вкупно 189 мерки, меѓу кои 58 за возење повеќе...

Изречени 778 казни за брзо возење

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (5 јуни) спровела зајакната контрола на територијата на целата држава, за санкционирање на возила кои се движат...

Казнети 101 возач за брзо возење во Куманово, Крива Паланка и...

Полицијата денеска казнила 101 возач за брзо возење во Куманово, Крива Паланка и Кратово. - Денеска на подрачјето на СВР Куманово спроведена e засилена акциска...

Санкционирани 504 возачи за брзо возење во текот на вчерашниот ден

Во текот на вчерашниот ден (28.05.2021) Министертвото за внатрешни работи спроведе зајакната контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се...

Изречени 139 мерки за сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

Изречени 163 мерки за сообраќајни прекршоци во Скопје, 82 за брзо...

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

За брзо возење казнети 566 возачи на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден Министертвото за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои...

На територијата на цела држава 395 санкции за брзо возење

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата во акциска контрола изрече 395 санкции за брзо возење на територијата на целата држава. Од нив,...