2.8 C
Skopje
18.1.2022 - 21:24

Ознака: брза храна

Британска студија го оцени Скопје како град на брзата храна

Една британска студија ги лоцираше најдобрите места за храна во Европа. На пример, Белград беше дефиниран како идеално место за вегетеријанци. Лондон е идеален...

ФОТОВЕСТ: Згуснатата НАТО-агенда изнудува брза храна

Премиерот Зоран Заев и неговите советници најдоа време да посетат ресторан на популарен синџир за брза храна, каде што јадеа во паузата помеѓу средбите...

Ако храната ви е сомнителна, фрлете ја

Во објектите за брза храна одбегнувајте ги додатоците што не стојат во ладилник, како што се мајонез, кечап, крем-салати, сосови и преливи За да се...

Јужнокорејците ѝ се спротиставија на војската со пица и хамбургери

Јужнокорејците смислуваат иновативни начини за да се ослободат од задолжителното служење војска, со што дванаесетмина пејачи се сетија да ја избегнат регрутацијата со помош...