29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 13:47

Ознака: брејкденс

Брејкденсот ќе стане олимписка дисциплина

Брејкденс, односно неговата натпреварувачка форма брејкинг, доби статус на олимписки спорт и како таков, првпат ќе биде во програмата на Летните олимписки игри (ЛОИ)...

На ЛОИ 2024 ќе има брејкденс, сурфање, спортско качување и скејтбординг?

Брејкденсот, сурфањето, спортското качување и скејтбордингот се провизорно вклучени во олимписката програма за Летните олимписки игри во (ЛОИ) во 2024 година во Париз, објави...

Топло-студено за олимпиското карате

Одлуката каратето да не биде дел од Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз во 2024 година е уште поизненадувачка поради тоа што токму на...

Брејкденс на ЛОИ 2024?

Организаторите на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз во 2024 година најавија дека е предложено брејкденсот да биде вклучен во програмата на ЛОИ. Конечната...