Ознака: Брест

Вардар пред важен дуел, мора да се добие двобојот со Мешков

Европскиот ракометен шампион Вардар денеска со почеток во 17.30 часот во „Викторија Арена“ во Брест, Белорусија ќе го одигра натпреварот од деветото коло од...

Вардар по петти пат го подигна славеничкиот пехар во РЛ

Ракометарите на македонскиот првак Вардар по петти пат (третпат во низа), триумфираа во Регионалната лига (РЛ), откако вечерва во големото финале, во салата „Викторија“...