14.8 C
Skopje
19.6.2019 - 7:26

Ознака: бренд

Медитација преку креативно везење

На 16 март во просториите на „Јавна соба“ ќе се одржи курс по креативно везење и негова имплементација на облека со брендот „Дамаја“. На...

Брендот „Македонија“ не им дава мир на грчките бизниси

Грчките компании се обидуваат да го заштитат терминот „Македонија“ што се појавува во брендовите на 182 грчки бизниси (над четири илјади грчки компании го...

Грците се прашуваат што ќе се случи со брендот „Македонија“

Терминот „Македонија“ се појавува во брендовите на 182 грчки бизниси, додека над четири илјади грчки компании го користат во описот на барем еден производ,...

„Астон Мартин – Лагонда“ следниот најлуксузен автомобилски бренд со нулта емисија...

Користењето автомобили на гориво кај луѓето од горната класа станува застарено, а глобалниот тренд, кој наложува користење електрични автомобили, зема сѐ поголем замав. Затоа...

Децениско успешно работење на домашната модна сцена

Со промоција на колекцијата „Х“ на Модната недела во Софија, брендот „Елена Лука“ одбележува фантастичен 10-годишен јубилеј. Промоцијата на јубилејната колекција ќе се одржи...

Иванов: Школата за млади лидери стана препознатлив бренд

Четириесет млади од Македонија, Кина, Азербејџан, Швајцарија, Канада, Шпанија  учествуваат на годинашната Школа на млади лидери во Струга, која според претседателот на Република Македонија...

„Дридпен“ со нова доза шарени чудовишта

Давид Ристевски, основачот на брендот „Дридпен“, неодамна ја лансира својата нова продажна колекција „Дридпен самар 2018“. Новата колекција вели дека е обоена во розово,...