0.8 C
Skopje
27.10.2021 - 5:35

Ознака: „Брезите што шумеа крај Темза“

Промовиран романот „Брезите што шумеа крај Темза“

Новиот роман „Брезите што шумеа крај Темза“ од Катерина Серафимовска беше промовиран на терасата на книжарницата „Литература.мк“. Книгата е во издание на „Арс либрис“. Дејството...