Ознака: брегзит

Кралицата Елизабета го одобри трговскиот договор меѓу Велика Британија и ЕУ

Портпаролката на Претставничкиот дом, Линдзи Хојл, им порача на пратениците дека трговскиот договор меѓу Велика Британија и ЕУ е одобрен од кралицата Елизабета Втора. По...

Британските компании имаат помалку од една недела да се прилагодат на...

Велика Британија ги повика компаниите да се подготват за брегзит, само неколку дена пред крајот на преодниот рок што требаше да го олесни излегувањето...

Макрон: Се исплатеа единството и силата на Европа

Францускиот претседател, Емануел Макрон, го коментираше договорот за брегзит со Обединетото Кралство, нагласувајќи дека се исплатела обединетата и цврста позиција што ја зазела Европа. -...

Како мутираниот вирус и брегзит ги здружија силите за да ја...

Затворањето на каналот Ла Манш го отсече континентот од Кралството Економист Двете големи приказни во Велика Британија во 2020 година се брегзит и ковид-19, кои паралелно...

Меркел бара да се постигне трговски договор помеѓу Британија и ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека треба да се стори се за да се постигне трговски договор меѓу Европската Унија и Велика Британија. - Секоја...

Од 1 јануари на Британците ќе им треба виза за влез...

Францускиот државен секретар за европски прашања, Клемон Бон, денеска изјави дека на британските државјани по брегзитот, можеби ќе им бидат потребни визи доколку сакаат...

Преговорите за брегзит продолжуваат, црвените линии на Лондон непроменети

Разговорите за брегзит меѓу ЕУ и В. Британија продолжуваат во Брисел, додека британскиот министер за здравство Мет Хенкок изјави дека „црвените линии“ на Лондон...

Лекции за брегзит од Гренланд

Се вели дека Британија е првата земја што ја напуштила ЕУ. Но тоа не е баш најточно. Алжир и Гренланд беа членки на претходникот...

Меркел: ЕУ е подготвена да ги продолжи преговорите со Велика Британија

Германската канцеларка, Ангела Меркел, вели дека ЕУ е подготвена да ги продолжи преговорите со Велика Британија за нивните односи по брегзитот, пренесува „Ројтерс“. Изјавата на...

Џонсон: Подготвени сме да ја напуштиме ЕУ без нов договор

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека Велика Британија сега ќе се подготви да ги напушти единствениот пазар и царинската унија на Европската Унија без...

Watch Bloom Into You Episode 13 at Crunchyroll watch crunchyroll free

My Hero Academia 2 (Dub) (https://animefreak.ws/m/Nw8k) Episode 25 at website https://animefreak.ws animefreak latest