7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 8:16

Ознака: Брвеница

Полицијата растури собир во црква во Брвеница, свештеникот и верниците однесени...

Полицијата растурила собир во црква кој се организирал во тетовска Брвеница. Од Министерството за внатрешни работи велат дека постапувале по пријава, а при увид биле...

Отворени канцеларии за социјална работа во Брвеница и Желино

Дополнителната заменик- министерка за труд и социјална политика, Санела Шкријељ, ги посети новоотворените канцеларии за социјални работи во општините Брвеница и Желино. Овие две...

Се проширува црквата во тетовска Брвеница

Започна да се проширува црквата „Свети Атанасиј“ во тетовска Брвеница. Неделава започнаа подговителните градежни работи според планот за изградба на нови надворешни ѕидови кои...

Арсенал на оружје и дрога пронајдени во дом на жител на...

Пиштол, куршуми, бомби, тромблонска мина, гранати и марихуана полицијата пред два дена пронашла во дом на 52-годишен жител на село Брвеница, тетовско. Како што соопшти...