Ознака: Брајан Адамс

Брајан Адамс се извини за навредливиот коментар за коронавирусот

Канадскиот кантавтор Брајан Адамс, кој минатата година одржа фантастичен концерт во Скопје, деновиве е во фокусот на јавноста поради својот коментар на социјалните мрежи...

Вие сте неверојатна публика, никогаш не откажувајте се од своите соништа!

Романтичниот канадски музичар Брајан Адамс ги одушеви скопјани Вистинска еуфорија предизвика изведбата на неговите најголеми хитови. „Have you ever really loved a woman“, „Everyting I...

Брајан Адамс вечерва ќе им го разубави празникот на скопјани

По одличниот настап во белградската „Комбанк арена“, светски познатиот пејач, композитор и гитарист, Брајан Адамс, вечерва ќе одржи концерт во Скопје, токму на денот...

Брајан Адамс доаѓа во Скопје

По концертите на Лени Кравиц, Стинг и Ерос Рамацоти, во Скопје доаѓа и еден од најголемите мејнстрим артисти на светот, човекот што испеа безброј...