Ознака: брат

Помладиот брат на Трамп итно пренесен во болница во Њујорк

Помладиот брат на американскиот претседател Доналд Трамп, Роберт, е хоспитализиран во Њујорк, објави Белата куќа денеска, без дополнителни информации. Портпаролот на Белата куќа, Џад Дир,...

Маж од Сарај се обидел да го убие својот брат за...

Скопското Обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице кое се обидело да го убие својот брат за време на новогодишната ноќ...

Маж во БиХ нарачал убиство на својот брат

Полицијата во Босна и Херцеговина уапси маж кој е обвинет за нарачано убиство за својот брат за сума од сто илјади евра, пренесоа локалните...

Загина братот на водачот на авганистанските талибанци

Братот на Хаибатула Ахунџада, лидерот на авганистанските талибанци, е едeн од најмалку петмината загинати во експлозијата која одекна во џамија во Кета, југозападен Пакистан,...

Watch Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl Episode Full (https://animeplanet.cc/m/RlE5/ep-1) at website https://animeplanet.cc. See more anime planet jojo

Watch Akudama Drive Episode 10 (https://gogoanime.be/m/2Egk/ep-10) at website https://gogoanime.be gogoanime re zero