11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 1:52

Ознака: бран мигранти

Италијанското разузнавање предупредува на нов бран од 20.000 мигранти

Италијанските разузнавачки агенции предупредуваат за нов наплив на мигранти во наредните недели, а во извештајот се наведува дека најмалку 20.000 мигранти се подготвени да...