Ознака: Бранко Црвенковски

СДСМ: Македонските граѓани избраа иднина, Црвенковски е историја

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години...

Црвенковски го замрзнува членството во СДСМ, разочаран од изјавите на Заев

Поранешниот претседател и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски, во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат...

Сѐ уште сеат магла!

Почитувани читатели, познато е дека многу членови на СДСМ и добар дел нивни симпатизери и денес се убедени дека со договорот од Преспа нам...

Црвенковски: Компромисот за Преспанскиот договор задира во нашиот идентитет

Беше навистина тешко да се направи компромис кој задира и во нашиот национален идентитет, порача поранешниот македонски претседател Бранко Црвенковски на дебата во Подгоричкиот...

Драган Бјелогрлиќ и Бранко Црвенковски меѓу учесниците на 27. Копаоник бизнис-форум

Дваесет и седмиот Копаоник бизнис-форум ќе се одржи од 1 до 4 март годинава во Конгресниот центар на хотел „Гранд“ на Копаоник, а централна...

И „бомбите“ документи, снимки… за не дај боже!

Доколку СДСМ, претходно Бранко Црвенковски, а потоа и Зоран Заев, ги добивале „бомбите“ почнувајќи од 2010 година, се отвора прашањето за мотивите на аферата...

Заев ја прифати поканата од Црвенковски да поддржи конференција за значењето...

Премиерот Зоран Заев, денеска, му беше домаќин на поранешниот претседател на државата, Бранко Црвенковски, кој на оваа средба се појави во својство на член...

Глигоров, Трајковски, Црвенковски, Иванов… Кој е следниот?

Шестите претседателски избори ќе се одржат на 21 април 2019 година и на нив треба да биде избран петтиот претседател на државата. Овие избори...

Како се местеле директори во МРТВ

Кој и зошто сакал предвремено да го „пензионира“ тогашниот шеф на државата Киро Глигоров, какви заканувачки пораки биле испраќани до него и до тогашниот...

Црвенковски: На 30-ти септември ќе излезам на референдум и ќе гласам...

На 30-ти септември ќе излезам на референдумското изјаснување и ќе гласам ЗА! Ќе гласам ЗА, не затоа што мислам дека Преспанскиот договор е голема победа...