7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 7:06

Ознака: Бранко Станковиќ

Се отвори апетитот и на северниот сосед

Националната српска телевизија РТС, во својата емисија „Квадратура на кругот“, неделава објави видеоприлог во кој се тврди дека „Мијаците се старо српско племе, кое...