-0.2 C
Skopje
21.1.2022 - 23:40

Ознака: брана

Пукна брана во Кенија, најмалку 20 загинати

Најмалку 20 луѓе загинаа во кенискиот град Солај, кога по повеќенеделни поројни дождови синоќа пукна брана, јавија локалните медиуми. Властите соопштија дека е причините огромна...

Гром предизвика пожар кај браната „Козјак“

Удар на гром предизвикал пожар кај браната „Козјак“ во кој изгорела една просторија. Повредени лица нема. Според информациите на МВР, вчера рано изутрина, околу 1...