5.8 C
Skopje
25.10.2021 - 0:24

Ознака: бразил

Во Мексико рекорден број нови случаи, во Бразил 45.000 новозаразени

Бразил регистрираше повеќе од 45.000 нови случаи со коронавирус во изминатите 24 часа, а Мексико повеќе од 9.000, што е најмногу досега. Министерството за здравство...

Првата дама на Бразил позитивна на коронавирус

Првата дама на Бразил, Мишел Болсонаро е позитивна на коронавирусот, се наведува во официјалното соопштение од претседателскиот кабинет. Во соопштението се наведува дека, освен сопругата...

Алисон нема да си оди дома за паузата, се плаши од...

Бразил е една од најпогодените земји со пандемијата на коронавирусот, па е многу ризично таму да се патува. Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер не планира...

Годинава нема да има Ф1-трки во САД, Мексико и во Бразил

Наместо тоа, во календарот треба да се додадат уште три трки во Европа, на патеките Нирбургринг и Имола и дебитантска во Ф1 на патеката...

Болсонаро и на третото тестирање е позитивен на корона

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро е позитивен на коронавирус и на третото тестирање. Присуството на вирусот за првпат му беше потврдено на 7 јули, а тој...

Во Бразил над 35 илјади нови случаи

Во Бразил во последните 24 часа се регистрирани нови 35.512 случаи на ковид-19, а починале уште 1.071 пациент. Од почетокот на пандемијата се заразиле 1.839.850...

Во Бразил над 70.000 починати од коронавирус

Бројот на починати од коронавиус во Бразил вчера ја надмина бројката од 70.000, а во изминатите 24 часа во земјата починаа уште 1.214 луѓе. Вкупниот...

Бразилец е првиот човек излекуван од ХИВ само со лекови?

Триесет и четиригодишен маж од Бразил веројатно е првиот човек излекуван од ХИВ само по пат на интензивна експериментална терапија со лекови, според тврдењата...

Претседателот на Бразил заболен од коронавирус

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро (65) има коронавирус, пренесува бразилскиот Си-ен-ен. - Тестот покажа дека сум позитивен - рекол Болсонаро со маска на лицето пред...

Болсонаро се сомнева дека е заразен додека вирусот се шири низ...

Во Бразил, во последните 24 часа потврдени се 39.483 новозаразени од коронавирус и 1.141 смртни случаи, соопшти Министерството за здравство. Со ова, вкупниот број заразени...