-0.2 C
Skopje
5.12.2021 - 6:36

Ознака: бразил

Инцидент во затвор во Бразил, убиени најмалку 20 затвореници

Најмалку 20 затвореници загинаа при обид за масовно бегство од затвор во северниот дел на Бразил, а во инцидентот бил убиен и еден затворски...

Поранешниот бразилски претседател Лула да Силва одбива да ѝ се предаде на...

Поранешниот претседател на Бразил, Луис Инасио Лула да Силва одби да ѝ се предаде на полицијата, како што претходно побара судот. Лула имаше рок до...

Карлос не се сомнева во успехот на Бразил на СП

Легендарниот бразилски фудбалер Роберто Карлос, смета дека неговата земја е фаворит за освојување на Светското првенство во Русија. Дел од експертската јавност се на мислење...