Ознака: Брага

Тринкао, новиот Роналдо, има откупна клаузула од 500 милиони евра

Во моментов највисока откупна клаузула во Шпанија има напаѓачот на Реал, Карим Бензема, од една милијарда евра Барселона зимава го ангажира 20-годишниот фудбалер на португалската...