11.3 C
Skopje
25.10.2020 - 20:33

Ознака: бојкот

Опозицијата се подготвува за целосен бојкот

Албанија Албанската опозиција ја разгледува можноста за целосен бојкот на Парламентот. Ова за тиранската телевизија Ора њуз го потврди Клајда Ѓоша, пратеничка од редовите на...

Нашето Охи = Бојкот!

Досега е кажано речиси сѐ што можеше да се каже за кукавичиното јајце во вид на наводен мировен договор со Грција и следствено за...

Бојкот за државната телевизија

Грчката опозициска Нова демократија им дала инструкции на своите пратеници и високи функционери да не се појавуваат на програмите на државната телевизија, обвинувајќи ја...

Бојкот на референдумот – македонска победа

Ајде да не се лажеме: и сега сме дел од НАТО, но нашето име е Република Македонија, а не Република Северна Македонија. И сега...

Бојкот на референдумот – македонска победа

Името на Република Македонија не смее да се стaва на референдумско изјаснување бидејќи: тоа е сопственост и идентитет на македонскиот народ; името е сржта...

Апасиев: Бојкотот е единствената самоодбрана

Консултативниот референдум што е распишан мора да биде претходен, а не откако ќе се донесе одлуката како што е во случајот со договорот за...

Косовската опозиција ја бојкотира вонредната собраниска седница

Пратеничките групи на опозициските партии во косовското Собрание решија да не учествуваат на вонредната седница која требаше да се одржи во 9:00 часот и...

#Бојкотирам и правото на бојкот

Јас ќе #Бојкоритам. И знам зошто. Со кое право Грција и оваа влада сакаат да ми го одземат идентитетот што сум го негувала цел...

Ердоган најави бојкот на „ајфон“ и на други американски уреди

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави дека Турција ќе ги бојкотира електронските уреди произведени во САД, како реакција на влошените односи меѓу Анкара и...

Турција ќе бојкотира американски производи

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска најави дека Турција ќе ги бојкотира електронските уреди произведени во САД, како реакција на влошените односи меѓу Анкара...