Ознака: бојкотирање

Гваидо најави бојкотирање на предвремените избори во Венецуела

Лидерот на опозицијата во Венецуела, Хуан Гваидо, порача дека политичките противници на претседателот Николас Мадуро нема да учествуваат на какви било предвремени избори што...

„Политико Европа“:Неизлезноста е ризик за Договорот со Грција

Весникот Политико Европа, влијателен во високите дипломатски и одлучувачки сфери во Европската Унија во својот уреднички коментар утрово се осврна на исходот од вчерашниот...

Кој ќе гласа, а кој ќе го бојкотира референдумот на 30...

Мнозинството граѓани ќе излезат да гласаат на референдумот на 30 септември, за кој ДИК планира да потроши 169.770.000 денари. Поддршка на референдумското прашање „Дали сте...