4.2 C
Skopje
23.2.2020 - 21:20

Ознака: Бојан Јовановски

Наскоро закажување на првото рочиште на „Рекет“

Осомничените во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, Зоран Милевски и Катица Јанева седнуваат на обвинителните клупи. Откако кривичниот суд не ги прифати нивните приговори по...

Кривичниот суд ќе одлучува за обвинението за „Рекет“

Од утре ќе се дознае дали тричлениот судски совет при Кривичниот суд ќе го прифати обвинението на обвинителката Вилма Русковска во кое се опфатени...

Пановски: „Ла Верита“ пишува глупости, Заев не барал одмрзнување на 750.000...

Обвинителот во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски ги демантира пишувањата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за инволвираност на премиерот Зоран Заев...

Кривични пријави против Меѓународниот сојуз, продукција „Томато“ и „БМЈ груп“

Ќе бидат поднесени кривични пријави против Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, против  продукција „Томато“ каде што беше сместена 1ТВ, како и против сопственичката на...

Бојан Јовановски повторно пренесен во болница

Oбвинетиот Бојан Јовановски, познат како Боки 13, повторно е пренесен во болница поради проблеми со желудникот. Јовановски бил пренесен на лекарски преглед во градската болница...

Таткото на Боки 13 не чувствува вина за „Рекет“

И таткото на Боки 13, Миле Јовановски, осомничен во проширената истрага за случајот „Рекет“ изјави дека не чувствува никаква вина, откако излезе од кривичниот...

Поднесено обвинение за „Рекет“, Јанева прибавила 50 илјади евра и мебел

Обвинителството поднесе обвинение против Бојан Јовановски, поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милевски - Кичеец, обвинети во случајот „Рекет“. Од Обвинителството информираат дека две...

Ременски пристигна во судот како осомничена во „Рекет“

Пратеничката Фросина Ременски се појави во кривичниот суд пред судија на претходна постапка за проширената истрага за случајот „Рекет“. Судијката на претходна постапка ќе треба...

Русковска бара да се одземат пасошите на осомничените

Утре ќе бидат повикани во судот останатите осомничени во најновата истрага за невладината организација на Бојан Јовановски, рече обвинителката Вилма Русковска. Таа бара од судот...

Заменичката на Боки 13 донесена во судот

Осомничената заменик-претседателка на „Меѓународниот сојуз“, Јасна Мандиќ, вечерва со полиција ја донесоа во кривичниот суд за мерката притвор која за неа ја бара Обвинителството. Таа...