Ознака: Бојан Јовановски

Јовановски: На Јанева не сум ѝ кажувал како да постапува, најчесто...

Во исказот пред судечкиот совет на рочиштето за „Рекет“, првообвинетиот Бојан Јовановски говореше за односите со поранешната специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за нејзиниот...

Јовановски: Во „1ТВ“ повеќепати имав средби со Вилма Русковска

Првоосомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски, на распит пред судијката Васка Николовска-Масевска, повторно говореше за доказите кои според него, покажуваат дека не рекетирал, а се...

Боки 13 преку селфи-фотографиите тврди дека гардеробата не е купена со...

На денешното судско рочиште за случајот „Рекет“, осомничениот Бојан Јовановски започна со презентирање на инстаграм фотографии како доказен материјал. Тој изјави дека инстаграм фотографиите можат да...

Јовановски ќе презентира фотографии од неговата гардероба на судењето за „Рекет“

Денес треба да продолжи судењето за случајот „Рекет“ за обвинети Бојан Јовановски и Катица Јанева. На денешното рочиште во Основниот кривичен суд во Скопје, е предвидено прикажување...

Нови сведоци на одбраната треба да сведочат за „Рекет“

Судењето за случајот „Рекет“ треба да продолжи денеска во Кривичниот суд со последните сведоци на одбраната на Бојан Јовановски - Боки 13. Стилистот Сергеј Варошлија,...

Судењето за „Рекет“ продолжува со нови сведоци на одбраната

Уште двајца сведоци предложени од одбраната на Бојан Јовановски – Боки 13 треба да сведочат на денешното судско рочиште за случајот „Рекет". Одбраната на Јовановски...

Бојан Јовановски останува во притвор

Апелацискиот суд ја отфрли жалбата на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, и гаранцијата од околу 142.000 евра која ја понуди за да биде...

Сергеј Варошлија и Дејан Панделевски треба да сведочат во „Рекет“

Сергеј Варошлија и Дејан Панделевски се предложени за сведоци на денешното рочиште за „Рекет“ од страна на одбраната на Бојан Јовановски - Боки 13.  Сопругот...

Јовановски нуди гаранција од 142 илјади евра за да излезе од...

Првообвинетиот за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 нуди имот во вредност од 142 илјади евра за да биде пуштен во домашен притвор. На...

Тодоровиќ денес ќе сведочи во случајот „Рекет“

Поранешниот градоначалник на Општина Центар, Владимир Тодоровиќ, е денешниот сведок предложен од одбраната на првообвинетиот во предметот „Рекет“, Бојан Јовановски.  На последното рочиште сведочеше адвокатот...