16.8 C
Skopje
25.7.2021 - 5:16

Ознака: Бојан Јовановски

Јовановски поднесе нови кривични пријави

Шест нови кривични пријави против повеќе лица до Обвинителството денеска поднел Бојан Јовановски познат како Боки 13.  - Не можам да кажам за кои лица...

Презентирани пораки на Јовановски и Заев на судењето за „Меѓународен сојуз“

Комуникацијата меѓу обвинетиот Бојан Јовановски, премиерот Зоран Заев и поранешниот пратеник Александар Кирацовски, преку апликацијата „Вацап“, беше презентирана на денешното рочиште за случајот „Меѓународен...

Одбиено барањето на Јовановски за изземање на судијката

На судењето за „Меѓународен сојуз“ Претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев, го одби барањето на обвинетиот Бојан Јовановски за изземање на судијката Софче Гаврилова-Ефремова од...

Јовановски побара изземање на судијката во „Рекет 2“, жалејќи се на...

Изземање на судијката Софче Гаврилова која го води предметот „Рекет 2“ побара обвинетиот Бојан Јовановски, тврдејќи дека таа не може да биде непристрасна во...

Судењето за „Меѓународен сојуз“ повторно одложено поради хоспитализацијата на Јовановски

Судското рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ утринава беше одложено по третпат бидејќи првообвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13 сѐ уште е во болница. Судот...

Судењето зa „Меѓународен сојуз“ одложено поради хоспитализацијата на Јовановски

Судењето за случајот познат во јавноста како „Меѓународен сојуз“ се одложува за во октомври. Како што соопшти Кривичниот суд главната расправа којашто требаше да...

Прво рочиште за тужбата на Катица Јанева против Бојан Јовановски

Првото рочиште од предметот во кој поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева го тужи Бојан Јовановски - Боки 13 за нелегално снимање,...

Дуковски тврди дека Бојан Јовановски бил опериран поради прснат желудник

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, во изјава за „А1он“ истакна дека неговиот клиент бил опериран бидејќи имал дупка во желудникот, поради што му...

Бојан Јовановски итно опериран во поранешна Градска болница

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, бил итно примен во болницата за хируршки болести „Свети Наум“ (поранешна Градска болница) и врз него е извршен...

Бизнисменот Амзоски бара отштета од 195 илјади евра на судењето за...

Бизнисменот Ардијан Амзоски бара отштета од 195 илјади евра на судењето за случајот „Меѓународен сојуз“, што претставува пониска сума од онаа наведена во обвинението,...