Ознака: Бојан Јовановски

Камчев во разговор со Јовановски: За љубов се потребни двајца

Обвинетиот Бојан Јовановски во телефонски повик кон Орце Камчев му вели дека се сомнева оти некој го слуша ниниот разговор, а пак, оштетениот Камчев...

Менаџирањето околу Заев веќе е смислено и завршено

Договори како да се постапи во постапка на СЈО меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски се слуша во снимките кои се објавуваат во судница....

Адвокатите на Јовановски и Јанева ги оспоруваат аудиоснимките на Камчев

Адвокатите на Бојан Јовановски и на ексшефицата на СЈО, Катица Јанева ги оспоруваат аудиоснимките што ги направил бизнисменот Орце Камчев, а кои служат како...

Слики и снимки со Јанева и купче пари презентирани во судницата

Катица Јанева и сноп банкноти од по 500 евра се забележуваат на фотографијата презентирана пред судот, а која настанала на 4 февруари минатата година...

Заев за Боки 13: Ако си се огрешил пред законот, ќе...

Иако добил порака, поранешниот премиер Зоран Заев, во април лани, не се сретнал со Бојан Јовановски, првообвинет во случајот „Рекет“. Комуникацијата беше покажана денес...

Не го мислете Боки 13 штом бара сладолед

Комуникација меѓу обвинетиот Бојан Јовановски и осудениот Зоран Милевски во „Рекет“ беше призентирана на денешното рочиште. Во една од пораките Милевски на Јовановски му пишува...

Заев му пишал на Боки: Ги видов доказите, ова е чист...

Комуникацијата меѓу доскорешниот премиер Зоран Заев и обвинетиот во „Рекет”, Бојан Јовановски, која тој ја препраќал до неговата мајка Јасминка Јовановска, е дел од...

Лекарите утврдија, Јовановски може да го следи судењето

Судот констатираше дека Бојан Јовановски нема здравствени проблеми поради кои тој не може да го следи судењето, односно истото да се одложи. Судијката го...

Судот повика Брза помош да го прегледа Јовановски

Бранителот на Бојан Јовановски, адвокатот Сашо Дуковски бара одлагање на денешното рочиште за „Рекет”, бидејќи неговиот клиент не е во состојба да го следи...

Продолжува судењето за случајот „Рекет“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судскиот процес за случајот „Рекет“, каде што се обвинети Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална...