16.8 C
Skopje
12.6.2021 - 0:46

Ознака: Бојан Јовановски

Бојан Јовановски пренесен во болница

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, денеска е пренесен на скопските клиники, поради испитувања за претходно закажана операција, објавија повеќе македонски медиуми, повикувајќи се...

Брендирана гардероба, накит, часовници и уметнички слики меѓу доказите за Боки...

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден...

Димитров: Никој не рече дека ќе биде лесно

Министерот за надворешни работи во Владата на Македонија, Никола Димитров, се огласи на Фејсбук по вчерашната акција на Обвинителството за организиран криминал и корупција,...

Боки 13 на распит во Кривичниот суд, полицијата го претресува домот...

Бојан Јовановски познат како Боки 13, со лисици на рацете во придружба на полицијата беше донесен на распит во Кривичниот суд откако попладнево беше...