Ознака: Бојан Јовановски

Фетаи: Евентуалната одговорност на Јанева не смее да го оцрни СЈО

- Никој не е недопирлив - вели обвинителката Фатиме Фетаи по проширувањето на истрагата за случајот „Рекет“ и приведувањето на шефицата на СЈО, Катица...

Русковска: Не би барала притвор за Јанева без доволно докази

Обвинителката Вилма Русковска по одлуката на судот да ѝ одреди 30-дневен притвор на Катица Јанева, вели дека нејзината колешка претхдно не била осомничена во...

Брисел намерно молчи за случајот „Рекет“?

Новинарот на „Ла Верита“, Ларис Гајсер, кој ги обелодени снимките од аферата „Рекет“ утрово објави видео колумна. Во неа, главна цел на италијанскиот новинар со...

Заев: Отфрлам било каква поврзаност со Бојан Јовановски

Премиерот Зоран Заев категорично отфрла каква било поврзаност со Бојан Јовановски, повикувајќи на темелна и независна истрага за аферата „Рекет“, во денешната објава на...

Јанева на одмор додека јавноста е преокупирана со аферата „Рекет“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева e на годишен одмор додека аферата „Рекет“ е во центарот на вниманието на јавноста, според информациите објавени во повеќе...

Ременски го повика ОЈО да ја истражи нејзината улога во невладината...

Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски на нејзиниот профил на Фејсбук објави дека нема против Обвинтелството да ја истражи нејзината улога во невладината на Бојан...

Бојан Јовановски вратен во затвор, неговата здравствена состојба е добра

По извршениот лекарски преглед на скопските клиники, Бојан Јовановски е вратен во затворот во Шуто Оризари. Според директорот на затворот, тој е во добра...

Бојан Јовановски пренесен во болница

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, денеска е пренесен на скопските клиники, поради испитувања за претходно закажана операција, објавија повеќе македонски медиуми, повикувајќи се...

Брендирана гардероба, накит, часовници и уметнички слики меѓу доказите за Боки...

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден...

Димитров: Никој не рече дека ќе биде лесно

Министерот за надворешни работи во Владата на Македонија, Никола Димитров, се огласи на Фејсбук по вчерашната акција на Обвинителството за организиран криминал и корупција,...