Ознака: Бојан Јовановски

Дуковски: Не гледаме на кристална кугла за да знаеме какви има...

Адвокатот Сашо Дуковски вели дека Бојан Јовановски, познат како Боки 13, не дал исказ, а од среда обвинителката Русковска ќе треба да им ги...

Боки 13 од притвор спроведен на распит во Обвинителство

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, со лисици на рацете беше донесен на распит кај обвинителката Вилма Русковска во Обвинителството за гонење организиран криминал...

Бојан Јовановски денеска на распит за „Рекет“

Бојан Јовановски денеска ќе биде спроведен од истражниот затвор „Скопје“ до Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што треба да даде...

Јовановски в понеделник на распит кај Русковска

Бојан Јовановски в понеделник ќе биде спроведен од истражниот затвор „Скопје“ до Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што треба да...

Бојан Јовановски останува во притвор уште 30 дена

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена, соопшти Кривичниот суд во Скопје. – Кривичниот совет на...

Боки 13 повторно во болница

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, познат како Боки 13, утринава повторно бил однесен во клиничкиот центар „Мајка Тереза“. На Јовановски му биле извршени испитување...

Ременски на распит за „Рекет“

Денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција исказ за случајот „Рекет“ треба да даде и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски. Претходно исказ дадоа...

УЈП во затворот го извести Јовановски за финансиската контрола на неговата...

Инспектори на УЈП влегоа во затворот во Шуто Оризари за да го известат притворениот Бојан Јовановски, претседател на невладината Меѓународен сојуз, која е предмет...

Јанева во затворот се држи настрана од осомничените во „Рекет“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која доби 30-дневен притвор поради вмешаност во случајот „Рекет“, се држи подалеку од осомничените Бојан Јовановски - Боки 13...

Фетаи: Евентуалната одговорност на Јанева не смее да го оцрни СЈО

- Никој не е недопирлив - вели обвинителката Фатиме Фетаи по проширувањето на истрагата за случајот „Рекет“ и приведувањето на шефицата на СЈО, Катица...