10.8 C
Skopje
24.10.2021 - 11:36

Ознака: Бојан Јовановски

Боки 13 од домашен притвор спроведен во затворот Идризово

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, денеска попладне беше спроведен во затворот во Идризово, каде за случајот „Рекет“ треба да ја издржува деветгодишната затворска...

Апелација ги потврди пресудите – за Јанева седум, за Јовановски девет...

Апелациониот суд Скопје ги потврди првостепените пресуди во случајот „Рекет“ со кои поранешната шефица на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, е осудена на седум,...

Јовановски и Ременски бараат изземање на обвинителката Русковска од „Меѓународен сојуз“

Првообвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски, и поранешната потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски, на денешното рочиште побараа изземање на обвинителката Вилма Русковска од...

Одбраната на Јовановски бара укинување на пресудата за „Рекет“

Одбраната на Бојан Јовановски бара првостепената пресуда за случајот „Рекет“ да биде укината или случајот да биде вратен на повторно судење, поради, како што...

Апелација одлучува за казните на Бојан Јовановски и на Катица Јанева

Предвидено е Апелациониот суд денеска да одлучува за казните на осудените во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски - Боки 13 и Катица Јанева. Јовановски доби деветгодинишна...

Бизнисмен сведочеше дека „Дрим билдинг“ на Јовановски му дала 350 илјади...

На Бојан Јовановски во кеш му исплатиле 350 илјади евра како услов да бидат дел од проектот за изградба на старечки дом, изјави пред...

Сведок го обвини Јовановски за измама од 250 илјади евра по...

Јованка Стојановска-Кухар кажа дека му дала околу 250 илјади евра на првообвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13 во нејзиното сведочење на денешното рочиште за...

Претседателката на „Меѓународен сојуз“: Сѐ се криеше од мене, не знаев...

Агапи Дика, претседатеката на Собранието на „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски - Боки 13, на сведочењето во судот кажа дека потпишувала договори за проекти...

Орце Камчев ќе сведочи за „Меѓународен сојуз“

Приведениот бизнисмен Орце Камчев денеска ќе биде спроведен во Кривичниот суд да сведочи за случајот „Меѓународен сојуз“, иако неговиот адвокат Тони Менкиновски велеше дека...

Јовановски бара изземање на Рускоска од „Меѓународен сојуз“

Обвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски, познат како Боки 13, бара изземање на обвинителката Вилма Рускоска, бидејќи, како што истакна на денешното рочиште,...