Ознака: Бојан Јовановски

Одбраната на Јовановски бара укинување на пресудата за „Рекет“

Одбраната на Бојан Јовановски бара првостепената пресуда за случајот „Рекет“ да биде укината или случајот да биде вратен на повторно судење, поради, како што...

Апелација одлучува за казните на Бојан Јовановски и на Катица Јанева

Предвидено е Апелациониот суд денеска да одлучува за казните на осудените во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски - Боки 13 и Катица Јанева. Јовановски доби деветгодинишна...

Бизнисмен сведочеше дека „Дрим билдинг“ на Јовановски му дала 350 илјади...

На Бојан Јовановски во кеш му исплатиле 350 илјади евра како услов да бидат дел од проектот за изградба на старечки дом, изјави пред...

Сведок го обвини Јовановски за измама од 250 илјади евра по...

Јованка Стојановска-Кухар кажа дека му дала околу 250 илјади евра на првообвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13 во нејзиното сведочење на денешното рочиште за...

Претседателката на „Меѓународен сојуз“: Сѐ се криеше од мене, не знаев...

Агапи Дика, претседатеката на Собранието на „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски - Боки 13, на сведочењето во судот кажа дека потпишувала договори за проекти...

Орце Камчев ќе сведочи за „Меѓународен сојуз“

Приведениот бизнисмен Орце Камчев денеска ќе биде спроведен во Кривичниот суд да сведочи за случајот „Меѓународен сојуз“, иако неговиот адвокат Тони Менкиновски велеше дека...

Јовановски бара изземање на Рускоска од „Меѓународен сојуз“

Обвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски, познат како Боки 13, бара изземање на обвинителката Вилма Рускоска, бидејќи, како што истакна на денешното рочиште,...

Јовановски поднесе нови кривични пријави

Шест нови кривични пријави против повеќе лица до Обвинителството денеска поднел Бојан Јовановски познат како Боки 13.  - Не можам да кажам за кои лица...

Презентирани пораки на Јовановски и Заев на судењето за „Меѓународен сојуз“

Комуникацијата меѓу обвинетиот Бојан Јовановски, премиерот Зоран Заев и поранешниот пратеник Александар Кирацовски, преку апликацијата „Вацап“, беше презентирана на денешното рочиште за случајот „Меѓународен...

Одбиено барањето на Јовановски за изземање на судијката

На судењето за „Меѓународен сојуз“ Претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев, го одби барањето на обвинетиот Бојан Јовановски за изземање на судијката Софче Гаврилова-Ефремова од...