-6.2 C
Skopje
17.1.2022 - 6:07

Ознака: бојан влакевски

Бронза за Влакевски на шампионатот на Хрватска

Влакевски годинава со Запрешиќ славеше во ЛШ, а на турнир во Приедор собори 711 кегли, што е негов личен рекорд на официјален натпревар, по...

Македонија може позитивно да изненади на СП во Чешка

По Макпетрол, со кого беше втор во Купот на НБЦ, годинашнава титула во ЛШ со Запрешиќ на Влакевски му е најголемиот клупски успех. Со...

Запрешиќ стана европски првак и со македонски куглари

Во својата кугларница, Запрешиќ, за кој играат Манев, Влакевски и Стоклас, на фајналфор-турнирот прво го совлада германски Рот Зербст со 7-1, а во финалето...

Манев, Влакевски и Димитровски освоија светски и европски трофеи

Манев и Влакевски со Запрешиќ победија во Светскиот куп, а Димитровски со Мертојак славеше во Европскиот куп. Манев веќе ги освои сите три купа...

Влакевски: Задоволен сум од настапот во Клуж

Македонскиот кугларски репрезентативец Бојан Влакевски, не успеа во борбата за еден од медалите на Светското поединечно првенство (СП) во Клуж, Романија, откако во четврт-финалето...

Кугларот Влакевски четвртфиналист на СП во Клуж

Македонскиот кугларски репрезентативец Бојан Влакевски се пласираше во четврт-финалето на Светското поединечно првенство (СП), кое утре звршува во романскиот град Клуж. Тој во денешената...