Ознака: Бојане

Се реконструира патот до Бојане

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, премиерот Зоран Заев, градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска извршија увид во...

Затворен ресторан во село Бојане, 80 гости фатени на прослава

Вчера во временскиот период од 16 до 23 часот на подрачјето на СВР Скопје во соработка со Државниот пазарен инспекторат извршени се зајакнати контроли...

Малолетник прободен со нож во автобус

Осумнаесетгодишно момче било прободено со нож во автобус од жител на село Бојане, соопшти МВР. Момчето било пренесено во градската општа болница „8 Септември“ на...

Приведен жител на Бојане, пукал со пиштол кон соселанец

Вчера во Полициското одделение Сарај бил приведен и задржан Ш.С.(52) од село Бојане, Скопско, поради тоа што околу 11.45 часот со огнено оружје пукал...