Ознака: Бошкоски

За апсењето на Љубе Бошкоски одново ќе сведочат сите сведоци и...

Оштетениот Љубе Бошкоски, сите досегашни сведоци и оштетените ќе мора повторно да сведочат пред судот за случајот „Тортура” бидејќи предметот почна од почеток поради...

Бошкоски: Апсењето кај Воденица е настан што сакам да го заборавам

Мене ми е многу жал што се случи таков настан, настан што сакам да го избришам од мојата меморија, но еве со денешново судење...

Продолжува судењето за „Тортура“, денеска сведочи Бошкоски

Со сведочење на Љубе Бошкоски денеска во Кривичниот суд треба да продолжи рочиштето за предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство во кое се обвинети...

Поради Мијалков одложено судењето за „Тортура“

Судењето за предметот на СЈО „Тортура“ е одложено за 7 мај бидејќи на денешното рочиште не дојде поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков,...