Ознака: Бочели

Најавен спектакуларен Божиќен концерт на Андреа Бочели

Освен фактот дека никогаш нема да ја заборавиме 2020 година како целина, исто така запаметен ќе остане и Велигденскиот концерт што славниот италијански тенор...

Бочели бил болен од ковид-19 кога пееше во Милано

Италијанскиот оперски пејач, текстописец и продуцент Андреа Бочели (61) бил заразен со коронавирусот, но оздравел, пишуваат италијанските медиуми. Музичарот вели дека открил оти е...

Велигденскиот концерт на Бочели има речиси 25 милиони прегледи

Италијанскиот оперски пејач Андреа Бочели за католичкиот Велигден одржа концерт во празната катедрала „Дуомо“ во Милано. За помалку од еден ден, видеоснимката има речиси...