Ознака: Босна и Херцеговин

Четири лица починаа во БиХ од здравствени компликации предизвикани од вирусот

Уште четири лица починаа во Босна и Херцеговина викендов поради здравствени компликации предизвикани од коронавирусот, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 76. Сите...

И Додик како Китаровиќ: БиХ е нестабилна држава

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик се согласи со изјавата на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, која ја пренесе...

Украдени 109 дела од националното богатство на БиХ

Босна и Херцеговина Центарот против шверцување уметнички добра од Тузла објави база на податоци за 109 украдени дела што се национално богатство на Босна и...